Nowości technologiczne!

Czym jest biostymulator?

 

Nawet niepozorne zajmowanie się rośliną doniczkową dowolnego gatunku może być doskonałą okazją do dokonywania znakomitych obserwacji i jednocześnie wyciągania wniosków. Te działania powinny być bowiem ze sobą powiązane. Wnioski te będą odnosić się do potrzeb konkretnych roślin. Na przykład twórcy biostymulatorów umiejętnie wykorzystali wiedzę tego typu do tworzenia znakomitych produktów.

Czy warto interesować się biostymulatorami?

biostymulatory roślinJeżeli samodzielnie próbujemy analizować nazwę tej kategorii produktów, to możemy nie wiedzieć, czym tak naprawdę do końca one są. Możemy je bez wątpienia uznać za nawozy, ale nie powinny być też mylone ze standardowymi nawozami będącymi na przykład resztkami roślin czy odchodami zwierząt, bo to coś dużo bardziej skomplikowanego. Biostymulatory roślin są oczywiście teraz bardzo różne. Znajdziemy teraz bez problemu również takie, które mają w swoim składzie mnóstwo produktów pochodzących z mórz i oceanów, bo powstają na przykład z wodnej roślinności. Producenci zauważyli bowiem, że coś takiego ma zawsze niezwykle korzystny wpływ na stan i jakość gleby. Tym bardziej że działanie biostymulatora nie musi być ograniczone tylko i wyłącznie do dostarczania tej glebie odpowiednich składników odżywczych. Jeżeli wybierzemy właściwy biostymulator, to możemy w pewnym sensie przy okazji zacząć pozbywać się stamtąd metali ciężkich lub innych składników, które negatywnie wpływałyby na rozwój roślin, które mamy tam zamiar w najbliższym okresie uprawiać.

Podobnych efektów ubocznych można pokazać więcej. Biostymulatorom jednak w konsekwencji zawsze będziemy zawdzięczali zdecydowany wzrost plonów. Odbywa się to jednak bez zwiększonego zużycia substancji chemicznych, jakimi są pestycydy. Dlatego możemy mówić o równoczesnej poprawie jakości wszystkiego, co w ten sposób produkujemy.