Nowości technologiczne!

Polecane prywatne przedszkole

Posłanie dziecka do przedszkola zawsze przynosi dla niego korzyści, ponieważ maluchy w wieku około trzech lat zaczynają odczuwać potrzebę kontaktu z rówieśnikami. Przedszkole jest idealnym miejscem na bezpieczną zabawą połączoną z edukacją.

Jak działają prywatne przedszkola?

prywatne przedszkole wilanówSpora część rodziców z początkiem roku stoi przed dylematem wyboru najlepszego przedszkola dla swojej pociechy. To ważna decyzja, gdyż dziecko spędzi tam najbliższe trzy lata. Dzieci spędzają w tej placówce od poniedziałku do piątku średnio sześć – osiem godzin, w czasie których mają zapełnione wyżywienie oraz przeróżne zajęcia  wychowawcami. Rodzice mają do wyboru państwowe lub prywatne przedszkole Wilanów jest dzielnicą, w której działa ich nawet kilkanaście. Jeżeli chodzi chodzi o godziny otwarcia placówki, to przeważnie są one czynne od szóstej trzydzieści do siedemnastej, zatem każdy pracujący rodzić powinien zdążyć zaprowadzić i odebrać dziecko z przedszkola. W czasie dnia, dzieci maja zapewnione śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, natomiast w międzyczasie prowadzone są różne zajęcia. Najczęściej jest to rytmika, gimnastyka, nauka języków obcych czy zajęcia plastyczne. W wolnym czasie dzieci bawią się razem na sali albo maja organizowane wycieczki lub wizyty na placu zabaw. Średni koszt pobytu malucha w prywatnym przedszkolu to około pięćset siedemset złotych miesięcznie, natomiast w państwowych placówkach płaci się jedynie za wyżywienie i dodatkowe godziny spędzone w przedszkolu.

Zapisy do prywatnych jak również państwowych przedszkoli są prowadzone z początkiem roku, aby był jeszcze czas na ewentualne odwoływanie się od decyzji komisji rekrutacyjnych lub  wzięcie udziału w rekrutacji uzupełniającej mającej miejsce przed wakacjami.