Nowości technologiczne!

Dlaczego należy robić analizę mikrobiologicznej wody?

 

Badanie wody ma na celu sprawdzeniu, czy nie znajdują się z w jej składniki baterie, która mogą spowodować jej zatrucie. Konsekwencjami spożycia zatrutej wody są najczęściej lambioza, glisty, owsiki. Według kryteriów Unii Europejskiej w sieci wodociągowej nie może znajdować ani jedna bakteria.

Przeprowadzenie analizy mikrobiologicznej wody

analiza mikrobiologiczna wodyW profesjonalnym laboratorium przeprowadzana jest analiza mikrobiologiczna wody, która sprawdza kilkanaście parametrów . Dzięki temu można ocenić czy woda jest przydatna do celów spożywczych. Próbki muszą być zapakowane do sterylnych opakowań. Zwykłe opakowania mogą wpłynąć na sfałszowanie wyniku badania. Najlepiej, jeśli taką próbkę pobierze pracownik laboratorium. Przyczyną zanieczyszczenia kranówki mogą być mikroorganizmy powstałe w wodociągach. Według zaleceń kranówka powinna mieć pH w przedziale 6,5-9,5. Twarda ciecz z kranu zawiera duże stężenie soli magnezu i wapnia. Skutkiem tego jest osadzanie się kamienie w pralkę, czajniku, na kranach. W domu możemy dokonywać dodatkowe oczyszczanie kranówki. Najprostszym sposobem jest zakup dzbanka z filtrem. Taki dzbanek jest prosty w obsłudze, wystarczy otworzyć pokrywkę, nalać wodę i poczekać aż się przefiltruje . Trzeba raz w miesiącu wymienić filtr oczyszczający. Dostępne są również składy filtrujące zawierające magnez lub potas. Jest to ekonomiczna alternatywa dla wody butelkowej, możemy dzięki temu również zadbać o ochronę środowiska .

Dzięki temu rozwiązaniu pozbywamy się cząstek chloru z wody. Możemy tym sposobem poprawić walory smakowe kranówki. Pojemność tego typu dzbanka można dopasować do potrzeb domowników. Najpopularniejsze są model o pojemności 1,4 l. Kupując taki dzbanek mamy możliwość pic zdrową kranówkę, bez potrzeby przegotowania.