Nowości technologiczne!

Jakie są używane maszyny w firmie meblarskiej?

 Frezarka do wysokoobrotowe urządzenie przeznaczone do obróbki skrawaniem powierzchni płaskich i kształtujących między innymi rowków, gwintów lub żłobienia. Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się ich produkcją i dystrybucją. Powstaje tylko pytanie, którą wybrać by nie przepłacić czasem?

 Maszyny do pracy w branży meblarskiej

najlepsza frezarka górnowrzecionowa festoolBranża meblarska zalicza się do jeden z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu w Polsce. Wynika to głównie z rozwoju rodzimych firm, które coraz większe stawiają sobie wyzwania, a tym samym na możliwość ekspansji nie tylko na Europę, ale również na inne kontynenty. Wynika to głównie z tego, że do swoich prac starają się używać coraz to nowsze a tym samym bardzo wydajne i szybkie urządzenia. Takie centra obróbcze CNC używają wiele różnych maszyn. Dla przykładu najlepsza frezarka górnowrzecionowa festool OF 2200 posiada możliwość frezowania dowolnej powierzchni drewna. Taka frezarka daje możliwość właściwy kształt czy też odpowiedni dekoracje na drewnie. Do ich pracy używa się specjalnie do tego stworzony szablon, który jest mocowany do drewnianej podstawy i za pomocą odpowiedniego ostrza, nadać możemy dowolny rodzaj zdobienie i też łączenia. Taki frezowane zazwyczaj przeprowadza się na tzw. drewnie surowym, czyli takim, który nie został poddany pracom konserwującym drewno. Taka maszyna pozwala na wytworzenie wielu różnych modeli mebli, ich rodzajów i wzorów, które zostały na nich naniesione. Ważne by przy pracy z tym urządzeniem, pracowali wykwalifikowani pracownicy.

Na rynku jest wiele firm zajmujących się produkcją mebli. Do swojej pracy używa wiele narzędzi oraz maszyn. Firmę te starają się stawiać na coraz to nowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie produkcji mebli, by nie tylko przyspieszyć realizację zamówienia, ale również by meble pozostały w takiej samej jakości.