Nowości technologiczne!

Dobre miejsce przechowywania wina

Miejscem świętym dla koneserów i znawców trunku Bachusa jest piwniczka na wina. Dobrze zaprojektowana i zbudowana piwniczka na wina pozwala na wieloletnie przechowywanie. Miejsce to podnosi prestiż domu i właściciela. Należy wspomnieć, że dobre przechowywanie wina podnosi znacznie jego wartość. W Polsce moda na piwniczki stale wzrasta.

Duma właściciela i miejsce relaksu

piwniczka na winaObecnie piwniczka na wina spełnia funkcję fachowego przechowywania tego trunku oraz jest miejscem relaksu. Budując dobrą piwniczkę trzeba wziąć nie tylko aspekty stricte budowlane zapewniające odpowiednie warunki termiczne i wilgotności powietrza. Typowa piwniczka na wina to ziemianka zbudowana z odpowiednich materiałów wyposażona w regały na butelki z winem. Ale żeby stworzyć odpowiedni klimat tego miejsca ważne jest wykończenie wnętrza. Musi to być miejsce klimatyczne z odpowiednim delikatnym światłem i miejscem na degustację. Do wykończenia wnętrza piwniczki na wina wykorzystuje się coraz lepsze materiały. Prawidłowo zbudowana piwniczka zapewnia stałą temperaturę w granicach 8-14 st. C i wilgotność ok. 70%. W nowoczesnej formie piwniczka na wina to wyodrębnione ciche miejsce w domu gdzie ustawione są nowoczesne chłodziarki do wina i regały. Projektując piwniczkę na wina należy zadbać aby poruszając się w niej nie trącać butelek gdyż nie wpływa to korzystnie na dojrzewanie wina. 

Reasumując wszystkie informacje dochodzimy do wniosku,że obecny trend w tworzeniu piwniczek to droga ku nowoczesności. Dysponując sprzętem chłodniczym do przechowywania wina naszpikowanym elektroniką i obudowanym w dizjanerskie gabloty można stworzyć bardzo atrakcyjne miejsca, w których można spędzić miłe i romantyczne chwile. Należy mieć jednak nadzieję, że tradycyjne piwniczki ziemne nie pójdą w zapomnienie.