Nowości technologiczne!

Przydomowe dystrybutory paliwa

Gdy chcemy zatankować paliwo, to po prostu podjeżdżamy na stację do dystrybutora. Gdy chcemy paliwo przechować na dłużej, to nalewamy je do kanistrów. Tak jednak nie zdołamy przechować zbyt dużej ilości. Jako, że ceny paliw w ostatnim czasie mocno się wahają, to wiele osób chce mieć w domu większy jego zapas kupiony po niższej cenie.

CPN z Pompą paliwa

pompa paliwa cpnRozwiązaniem na tą bolączkę, jest przydomowy dystrybutor paliwa o niewielkiej pojemności. Jeśli nie zamierzamy tankować z takiego dystrybutora zbyt wielkiej ilości pojazdów to wystarczy nam zbiornik o pojemności około tysiąca lub dwóch tysięcy litrów. Przy większej ilości pojazdów lepiej jest mieć już raczej pięć tysięcy litrów. Każdy zbiornik jest oczywiście odpowiednio wyposażony, aby mógł spełniać swoje zadanie. Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa sam zbiornik jest dwupłaszczowy, w razie gdy będzie nieszczelny, to paliwo po prostu przeleci do drugiej komory. Samo dozowanie paliwa to najciekawszy element takich zbiorników. Centralnym i najważniejszym elementem jest pompa paliwa cpn, która pompuje paliwo do węża. Do zasilania pompy jest wymagane przyłącze elektryczne o odpowiedniej mocy, dlatego sam dystrybutor trzeba umieścić w pobliżu źródła zasilania lub trzeba doprowadzić do niego prąd. Sama pompa musi być odpowiednio przystosowana do paliwa, ponieważ jest to dość żrący płyn. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie uszczelki, które zawiera taka pompa.

Posiadanie własnego zbiornika paliwa na podwórku jest dość ciekawym sposobem na oszczędzaniu na kupnie paliwa. Posiadając tak dużą możliwość magazynowania można bez problemu zakupić paliwo, gdy ceny będą niskie i korzystać z niego, gdy będą wysokie. To jest bardzo opłacalne zwłaszcza, gdy ceny wahają się okresowo, a taka sytuacja występuje bardzo często.