Nowości technologiczne!

Domy spokojnej starości

Domy opieki to miejsce przeznaczone dla osób w podeszłym wieku. Seniorzy często zmagają się z różnymi chorobami lub samotnością, dla często rodzina lub oni sami decydują się na skorzystanie z usług domów spokojnej starości.

Dom opieki dla seniorów

domy opieki w łódziDomy opieki mogą być nie tylko całodobowe, ale także dzienne. Jeśli chodzi o domy opieki w Łódzi oferują one zarówno opiekę całodobową, jak i tylko dzienną. Oferta opieki dziennej polega na organizowaniu czasu wolnego osobom w podeszłym wieku. Wykonują oni różnego rodzaju aktywności, mogą to być na przykład zajęcia taneczne, wyszywanie, majsterkowanie czy malowanie. Zachowanie sprawności oraz samodzielności jest bardzo ważne w podeszłym wieku. Zajęcia taneczne wpłyną korzystnie na kondycję, poprawią krążenie oraz zwiększą koordynację ruchową. Świetnie wpłynie to na ogólne samopoczucie oraz zdrowie. W ofercie znajdują się także zajęcia dla osób cierpiących na zaburzenia, takie jak demencja czy Alzheimer. Rozmowa w większym gronie pod opieką specjalisty ma na celu rozwinięcie umiejętności społecznych, usprawnienie możliwości komunikacyjnych oraz poprawę zdrowia psychicznego. Dzięki zajęciom w domu opieki seniorzy mogą opóźnić rozwój wielu chorób wieku starczego, ale także poprawić swój obecny stan zdrowia. Przy okazji, mają okazję na kontakt z osobami w podobnym wieku, przez co nie czują się samotni. Mogą wspólnie rozwijać swoje pasje, bawić się i uczyć nowych rzeczy, na które nigdy nie jest za późno.

Domy spokojnej starości stwarzają wiele możliwości dla seniorów, którzy chcieliby spędzić aktywnie czas w większym gronie. Jest to także idealne miejsce dla osób chorych, które wymagają stałej, całodobowej opieki. Dzięki zajęciom organizowanym przez domy opieki możliwa jest poprawa ich zdrowia i spowolnienie rozwoju choroby.