Nowości technologiczne!

Polecany pellet do ogrzewania

Nie od dziś wiadomo jak ważną kwestią jest właściwe ogrzewanie swojego domu. Obecnie można realizować tą czynność przy użyciu najróżniejszych materiałów opałowych. W szczególności warto zwrócić uwagę na nowości jakie są obecnie dostępne w sprzedaży. Jednym z nich bez wątpienia jest pellet. Produkt ten powstaje z wiórów drzewnych, które są w odpowiedni sposób formowane. 

Sprawdzony pellet drzewny 

pellet barlinekOgrzewanie bardzo często odbywa się przy użyciu węgla. Niemniej jednak dostępne są również inne ciekawe materiały opałowe, które mogą okazać się nie tylko bardzo skuteczne ale również i od węgla znacznie tańsze. Przykładem jednego z nich może być chociażby pellet Barlinek. Ten produkt jest w pełni naturalny i powstaje na skutek prasowania wiórów drzewnych, które pozyskiwane są z tartaków. W związku z tym decydując się na zakup tego materiału opałowego możemy mieć pewność, że nie zaszkodzimy środowisku i nie przyczynimy się do dodatkowego wycinania drzew. Żeby pellet drzewny w odpowiedni sposób by uformowany to dodatkowo często dodaje się do niego różne lepiszcza. Dzięki nim wióry drzewne są zdecydowanie lepiej związane ze sobą a proces ich formowania przebiega sprawniej. Kaloryczność pelletu drzewnego jest na bardzo dobrym poziomie. Nie jest to aż tak duża kaloryczność jak w przypadku węgla ale różnica między tymi materiałami jest naprawdę bardzo mała. 

Pellet drzewny ma również inną ważną zaletę. Mianowicie dzięki temu materiałowi można pozyskiwać cenny nawóz. Przy spalaniu pelletu drzewnego powstaje sporo organicznego popiołu, który można z powodzeniem wykorzystywać jako nawóz do naszych roślin. Obecnie pellet drzewny sprzedawany jest na kilogramy oraz można zakupić go w wersjach workowanych, które są bardzo często wybieraną opcją.