Nowości technologiczne!

Miękkie koszule do karmienia

 

Wiele mam decyduje się na karmienie piersią z uwagi na niepodważalne korzyści jakie z niego płyną dla maleństwa. Jest to piękny, ale też wymagający czas dla mamy, która musi sie odpowiednio do niego przygotować. Głównie chodzi o odzież.

W jakiej koszuli można karmić?

bawełniana koszula do karmieniaJeszcze w czasie ciąży, wiele mam kupuje specjalne biustonosze do karmienia czy odzież, w której będą mogły karmić. Ciążowe ubrania nie zawsze się nadają do karmienia, ponieważ ich celem jest zakrycie zaokrąglającego się brzuszka. Rzeczy do karmienia, to przede wszystkich bluzki, koszule, topy i podkoszulki, które ułatwiają szybkie i łatwe podanie dziecku piersi. Na pewno przyda się bawełniana koszula do karmienia, która może się nadawać do codziennego chodzenia lub do spania. W karmieniu piersią, istotny jest łatwy dostęp do piersi, ponieważ niekiedy maluszka karmi się co kilka godzin. Mam musi być zawsze gotowa na podanie dziecku piersi  to najlepiej bez konieczności ściągania odzieży. Koszule mogą mieć klasyczny fason z guzikami po środku lub mieć dekolt zakładany w formie koperty. Innym rodzajem zapięcia są specjalne otwory po bokach na wysokości biustu, które umożliwiają podanie dowolnej piersi maluchowi bez odsłaniania drugiej. Taka odzież jest niezbędna, kiedy mama musi gdzieś wyjść na dłużej z dzieckiem, ponieważ nierzadko musi nakarmić maluszka w miejscu publicznym. Koszula nie powinna być zbyt obcisła, ponieważ po nią trzeba jeszcze zakładać specjalny biustonosz do karmienia z odpinanymi miseczkami.

W przypadku wyboru koszuli do karmienia, ważny jest jej materiał, ponieważ musi być lekka i przewiewna. Najlepiej się sprawdza bawełna, która  świetnie chłonie wodę i jest przyjemna w dotyku. Na czas karmienia piersią, wystarczy kupić dwa – trzy modele.