Nowości technologiczne!

Zdrowe leczenie menopauzy

Menopauza to stan naturalnie występujący u kobiet po 50 roku życia. Jest on związany z niedoborem estrogenów. W jej leczeniu zazwyczaj pomaga wprowadzenie hormonalnej terapii zastępczej, ale niekiedy okazuje się to niemożliwe. Zwiększa ona ryzyko zachorowania na nowotwór piersi, zakrzepicę lub choroby sercowo-naczyniowe. Jak więc możemy przetrwać ten okres stosując naturalne metody leczenia?

Alternatywne i zdrowe sposoby na objawy menopauzy

zdrowe i naturalne leczenie menopauzyDo głównych objawów menopauzy należą uderzenia gorąca, nadmierna potliwość dłoni i całego ciała, wahania nastroju, stany depresyjne, zaburzenia snu i silne bóle głowy. Coraz częściej sięga się w kierunku ziołolecznictwa. Przy łagodzeniu objawów menopauzy pomóc mogą miedzy innymi koniczyna łąkowa, szałwia, melisa, miłorząb japoński, kozłek lekarski, arcydzięgiel chiński i wiele innych. Stosowanie odpowiednich ziół może stać się pomocne w poprawie stanu włosów, skóry, nastroju i jakości snu oraz  są one pomocne przy występowaniu uderzeń gorąca. Można je przyjmować zarówno w postaci tabletek suplementacyjnych jak i w postaci herbaty. Zdrowe i naturalne leczenie menopauzy pozwoli nam zadbać o poprawę naszego samopoczucia. Istotną rolę odgrywa tutaj również odpowiednia dieta zawierająca dużo fitoestrogenów. Działają one w sposób zbliżony do hormonów żeńskich. Bogata w nie jest między innymi soja. Po zdrowym i smacznym posiłku warto wybrać się na spokojny i relaksujący spacer. Jednym z najprostszych i najbardziej lubianych przez kobiety sposobów na menopauzę jest relaksacyjna kąpiel. Ciepła woda, miłe w zapachu świece lub kadzidła i czego chcieć więcej? Do wanny można również dorzucić ziół. Jeżeli cierpimy na bezsenność to melisa i kozłek lekarski pomogą nam przynieść ukojenie.

Kiedy wdrożymy w życie te naturalne metody, będziemy odpowiednio się odżywiać i pić dużo płynów to możemy nawet nie zauważyć jakichkolwiek objawów menopauzy. Istotną rolę odgrywa również wsparcie rodziny. Ważne jest, aby żadna kobieta nie została z tym sama i nie zamykała się na otoczenie. Menopauza to okres, w którym ponownie możemy odpowiednio o siebie zadbać, aby cieszyć się każdym dniem.