Nowości technologiczne!

Izolacje natryskowe z pianki

Styropian jest materiałem, który od wielu lat zdecydowanie dominuje jeśli chodzi o kwestie związane z ocieplaniem. Materiał ten doskonale spisuje się zarówno w przypadku tworzenia termoizolacji na zewnątrz jaki w środku budynku. Od jakiegoś czasu dostrzec możemy takie zjawisko, że hegemonia tego materiału już się kończy i wiele osób stosuje do ocieplania nowe rodzaje materiałów. 

Efektywne ocieplanie budynku 

izolacja natryskowaMateriałami, które zaczęły zastępować styropian jest obecnie głównie wełna mineralna oraz pianka poliuretanowa. Niektóre osoby również decydują się na ocieplanie domu przy użyciu płyt PIR. Jednak warto skupić się na rozwiązaniu jakim jest izolacja natryskowa pianką poliuretanową. W skrócie pianka ta jest określana jako pianka PUR. Na dzień dzisiejszy pianka ta może być stosowana do najróżniejszych powierzchni. Najbardziej popularne jest stosowanie tejże pianki na powierzchniach płaskich ale nie jest to regułą. Możemy obecnie stosować izolacje natryskowe zarówno na posadzkach na poddaszu jak również na ścianach. Od jakiegoś czasu pianka poliuretanowa stosowana jest również do ocieplania dachów od wewnątrz. Natrysk pod bardzo dużym ciśnieniem sprawia, że wyeliminowane są tzw. mostki termiczne. Pianka po wydostaniu się z agregatu zaczyna bardzo szybko przywierać do konstrukcji i nieco się rozprężać. Po kilkunastu minutach od nałożenia zaczyna ona przybierać właściwą postać. 

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe to obecnie jedna z najlepszych metod dotyczących ocieplania domów. Z powodzeniem możemy takie izolacje tworzyć zarówno na konstrukcjach murowanych jak i drewnianych. Używa się pianki poliuretanowej również do ocieplania blaszanych magazynów, garaży czy też hal używanych w przedsiębiorstwach. Firm zajmujących się tworzeniem izolacji natryskowych jest obecnie całe mnóstwo.