Nowości technologiczne!

Jakie są najpopularniejsze szamba?

Na polskim rynku możemy znaleźć szamba betonowe, a także szamba wykonane z tworzyw sztucznych. Oczywiście najwięcej osób decyduję się na zakup i montaż szamba betonowego. Dobrym rozwiązaniem jest również o wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków, ale niestety nie wszystkie tereny są odpowiednie, aby wykonać taką instalację.

Jednokomorowe lub dwukomorowe szamba betonowe

szamba betonowe radomFirmy produkujące szamba betonowe tworzą je tak, aby były one od razu gotowe do osadzenia w grunt. Najczęściej możemy znaleźć jednokomorowe lub dwukomorowe szamba betonowe Radom to miasto, w którym większość szamb betonowych jest przykrytych specjalną płytą żelbetową. Dodatkowo zawsze po montażu zbiornika w ziemi powinniśmy go odpowiednio zaizolować, aby zmniejszyć ryzyko przesiąkania wody do środka. Zawsze, gdy zakopujemy szambo betonowe, to również od razu w tej samej firmie powinniśmy zamówić transport, ponieważ samodzielny transport jest bardzo dużym problemem. Szamba betonowe ważą około 4 ton, więc mogą być przetransportowany tylko i wyłącznie za pomocą specjalnych hydraulicznych dźwigów samochodowych. W miejscu, gdzie zostanie wykonany wykop na szambo, powinniśmy również stworzyć odpowiednie i stabilne miejsce dla samochodu, który będzie dostarczał nam szambo na naszą działkę. Po instalacji szamba w ziemi trzeba dodatkowo również uszczelnić je specjalnymi wodoszczelnymi zaprawami. Szamba betonowe są znacznie bardziej wytrzymałe na obciążenia od góry, niż te wykonane z tworzyw sztucznych.

Szamba betonowe są najczęściej wybierane, ponieważ są najtańszym rozwiązaniem oraz ich atutem jest łatwy transport, oraz montaż. Najwięcej inwestorów wybiera to rozwiązanie, kiedy doskonale wiedzą o tym, iż w niedalekiej przyszłości będzie budowana kanalizacja miejska. Zbiorniki te odporne są również na korozję.