Człowiek ma tendencję do dążenia do ideału. Jeżeli już coś wynajdzie, wymyśli czy skonstruuje niedługo potem pojawiają się tego ulepszenia i nowsze wersje. Dzieje się tak w każdej dziedzinie życia i nauki. Tworzymy coraz to potężniejsze konstrukcje bezpieczniejsze maszyny, lepsze surowce – dostępne dla wszystkich.
O co trzeba zadbać w poliwęglanie komorowym?
Jedną z tych lepszych wersji materiału jest poliwęglan. Jest on odporny na warunki mechaniczne, jak i atmosferyczne – jego trwałość porównuje się do aluminium. Płyty poliwęglanowe mogą występować w dwóch rodzajach: jako komorowe i lite. Własnie również ze względu na swoje różne warianty poliwęglan jest pożądanym materiałem. Poliwęglan komorowy może mieć różną grubość i różną ilość komór. Ma bardziej powszechne zastosowanie od poliwęglanu litego, ponieważ jego cena jest bardziej przystępna. Dodatkowo, grubość i ilość komór wpływają na jego różne sposoby wykorzystania. Większa grubość i większa ilość komór to większa trwałość, ale mniejsza elastyczność. Najpopularniejszy – poliwęglan komorowy 16mm, będzie miał różne ceny w zależności od wielkości płyty i jej koloru. Poliwęglan jest przezroczysty, ale nie musi być bezbarwny. Może być mleczny, dymiony czy posiadać jeszcze inne kolory. To wszystko ma wpływ na cenę. Nie liczy się tylko grubość. Szesnastomilimetrowa płyta może mieć różne ilości komór, w zależności od producenta. Jeśli nie jesteśmy fachowcami, zorientujmy się w tej kwestii przed zakupem.
Co prawda poliwęglan jest bardzo łatwy w montażu i jest to „czysta robota”, ale ważne byśmy wykorzystali w stu procentach jego potencjał. Dobrze wykorzystany poliwęglan będzie nam służył latami. Trzeba jednak pamiętać, by nie dopuścić do zawilgocenia komór. Jeśli o to zadbamy, bez większej troski, możemy korzystać z jego zalet.