Nowości technologiczne!

Tynki maszynowe na duże powierzchnie

Każdy wybudowany budynek, bez względu na jego przeznaczenie, należy wykończyć, a więc wykonać odpowiednie remonty jego wnętrz. W budownictwie przemysłowym wykończenie ogranicza się zazwyczaj do położenia tynku i jego pomalowania na biały kolor. W budownictwie mieszkaniowym pomysłów na wykończenie wnętrz jest o wiele więcej. Tynkowanie to również podstawowy sposób wykończenia budynków z zewnątrz.

Duże elewacje tynkuje się maszynowo

tynki maszynowe łódzkieTynkowanie jest nisko kosztowym sposobem wykańczania wnętrz. W zależności od rodzaju tynku możemy to rozwiązanie stosować zarówno do elewacji wewnętrznej jak i zewnętrznej. Większość domów jest z zewnątrz otynkowanych i pomalowanych. Tynki do wewnątrz wymagają wygładzenia i zastosowania odpowiednich materiałów. Potem wystarczy już je tylko pomalować. W wielkich halach przemysłowych ściany mają najczęściej ogromne powierzchnie. Tynkowanie ręczne w takich przypadkach mija się oczywiście z celem. Wówczas wykonuje się tynki maszynowe łódzkie, które jest bardzo szybkie i równie solidne jak tynkowanie ręczne. Maszyna z pomocą kompresora wystrzeliwuje tynk prosto na ścianę, a cały materiał rozprowadzany jest dokładnie i równomiernie. Tynkowanie maszynowe jest też najbardziej ekonomiczne, ale przede wszystkim zajmuje niewiele czasu. Jeśli do otynkowania jest kilka tysięcy metrów kwadratowych to jedynym stosowanym rozwiązaniem jest nakładanie tynku za pomocą specjalistycznej maszyny. Potem wystarczy już tylko odpowiednio wyszlifować nałożony materiał i pomalować go również maszynowo.

Wiadomo, że przy budowie hal przemysłowych nikt nie będzie zwracał uwagi na to, jak wykończone są wnętrza takiego budynku. Czasem wystarczy je po prostu otynkować. Wówczas tynki nakładane są maszynowo. Jest to zupełnie inaczej, aniżeli w przypadku budownictwa mieszkaniowego.