Nowości technologiczne!

Jakie usługi dodatkowe świadczy dom pogrzebowy?

 

Specyfika pracy zakładów pogrzebowych jest wielu osobom doskonale znana, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz podstawowych czynności, firmy świadczą również usługi dodatkowe. To właśnie dzięki nim najbliżsi osoby zmarłej nie muszą dodatkowo martwić się o kwiaty, niezbędne dokumenty czy inne czynności, o których należy pamiętać.

Podstawowe usługi domów pogrzebowych

domy pogrzeboweUsługi, które powinny znaleźć się w każdym z domów pogrzebowych to między innymi odbiór i transport ciała zmarłego, wykonanie podstawowych zabiegów kosmetycznych u osoby zmarłej (golenie, mycie, ubranie), a także sama obsługa pochówku. Firmy powinny dysponować chłodnią, w której przechowywane jest ciało do czasu ceremonii pogrzebowej. Dla niektórych osób podstawą jest też, by dom pogrzebowy zajął się przygotowaniem formalności cmentarnych, trumny oraz urny. Do zadań dodatkowych należy natomiast między innymi przygotowanie wiązanek i wieńców, a także nagłośnienie ceremonii oraz transport żałobników. Domy pogrzebowe w Babicach mogą też wykonywać nekrologi na zamówienie i przygotowywać obrazki pamiątkowe. Pracownicy zakładów pogrzebowych zawsze chętnie doradzają przy wyborze trumien bądź urn, a także zapewniają pełne wsparcie w sprawach związanych z przygotowaniem innych, ważnych dla najbliższych rzeczy, w tym między innymi mowy pożegnalnej. Zazwyczaj zakłady pogrzebowe organizują zarówno pogrzeby katolickie, jak i ceremonie świeckie.

Wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego jest bardzo ważny. Ostatnie pożegnanie ma istotne znaczenie zarówno dla rodziny, jak i przyjaciół. Przedsiębiorstwo, które nie podejdzie do ceremonii pogrzebowej profesjonalnie, może spowodować wielki smutek najbliższym zmarłemu. Niezadowolenia nie będzie można już w żaden sposób naprawić.