Nowości technologiczne!

Sposoby bezwykopowej naprawy rur kanalizacyjnych

Kiedy dojdzie do nieoczekiwanej awarii czy lekkiego uszkodzenia rury kanalizacyjnej, największym problemem wydaje się być przeprowadzanie problematycznego wykopu. Dlatego firmy zajmujące się naprawianiem instalacji kanalizacyjnych mają w swojej ofercie bezwykopowe sposoby naprawy rur. Jakie zalety może mieć ten typ naprawy rur i usuwania lekkich uszkodzeń?

Jak naprawić rurę kanalizacyjną bez wykopu?

bezwykopowa naprawa rurWiele sposobów naprawy rur bez wykonywania przekopu bazuje na renowacjach punktowych. Dzięki temu sposobowi, możliwe jest naprawienie pojedynczych lub punktowych uszkodzeń rurociągu. Bezwykopowa naprawa rur to także niższy koszt, w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Metody naprawy bez wykopu mogą być w pełni bezpieczne i legalne, dlatego, iż wszystkie tego typu prace są dopuszczone do stosowania poprzez odpowiednie normy budowlane. Dzięki naprawie rur bez wykopu możliwe jest usuwanie pęknięć, a także naprawa instalacji porośniętych przez korzenie. Przerosty korzeniowe są usuwane często za pomocą specjalnych robotów, które dokonują frezowania, usuwając tym samym przeszkadzające porosty korzeniowe. Firmy wykonujące przekopy na terenach prywatnych, a także w miastach i miejscach gęsto zaludnionych, gdzie przekop byłby nie tylko kosztowny, ale także niezwykle problematyczny, ze względu na naziemną infrastrukturę drogową. Dlatego samorządowcy w miastach i gminach często decydują się na skorzystanie z usług tego typu firm.

Bezwykopowe naprawianie wad i usterek kanalizacji i rurociągów, zyskuje coraz większą popularność. Jest to spowodowane także tym, iż firmy prowadzące tego typu naprawy, wykonują swoje prace z użyciem najnowocześniejszych urządzeń. Wielu pracowników firm może w szybki sposób podjechać na miejsce uszkodzenia, i wykonać szereg napraw w jeden dzień.