Nowości technologiczne!

Kolorowanki dla dziewczynek i chłopców

Już od kilku miesięcy życia naszych dzieci zaczynamy kupować pierwsze zabawki. Przeważnie są to początku drewniane klocki i pierwsze duże puzle. Kiedy dziecko już trochę więcej potrafi dajemy mu do ręki kredki oraz kolorowanki. Oczywiście takie kolorowanki możemy zakupić praktycznie w każdym markecie ogólnospożywczym oraz w sklepach papierniczych i księgarniach.

Kolorowanki za kilka złotych

kolorowanka z naklejkami dla dzieciPopularne kolorowanki nie są wcale drogie. Ich koszt to zaledwie kilka złotych. Za kolorowankę z naklejkami trzeba zapłacić kilka złotych więcej. Jednakże taka kolorowanka z naklejkami dla dzieci ma swoje zalety. Po pierwsze dziecko w niej koloruje, a po drugie w wyznaczonych miejscach musi przykleić dodatkową naklejkę. Pobudza to jego wyobraźnię oraz wspiera rozwój motoryki. Dziecko musi przykleić w danym miejscu tą naklejkę dzięki czemu mocno musi się skupić na tej czynności. Dziewczynki uwielbiają kolorowanki z księżniczkami, wróżkami, jednorożcami i tym podobne. Dla chłopców natomiast kupujemy kolorowanki, które są ze dinozaurami, superbohaterami, samochodami ciężarówkami. Sklepy papiernicze mają ogromny wybór takich kolorowanek i każde dziecko na pewno miało nie jedną swoją ulubioną kolorowankę do kolorowania. Oczywiście przez pierwszych kilka lat byłam kolorowanka nigdy nie będzie po kolorowana idealnie.

Zdecydowanie wszystkie dzieci uwielbiają kolorowanki. Początkowo kolorują w sposób chaotyczny wszystko jedną kredką. Później z biegiem lat oczywiście kolorowanie stają się bardziej idealne i dopracowane. Bez względu na wszystko jest to tak tania zabawka, a przynosi dużo frajdy. Takie dziecko, które dużo koloruje na pewno w przyszłości nie będzie miało problemów z dobieraniem kolorów w przedszkolu oraz rysowaniem na plastyce w szkole.