Nowości technologiczne!

Montaż i serwisowanie taśm transportujących

W naszym regionie działa bardzo wiele magazynów stosujących urządzenia ułatwiające sortowanie oraz przewożenie paczek. Jednym z popularnie wykorzystywanych rozwiązań są przenośniki taśmowe. To urządzenia będące bardzo dużym ułatwieniem pracy magazynierów, dzięki czemu coraz więcej przedsiębiorstw interesuje się ich zakupem w celu optymalizacji czasu dostaw zamówień.

Profesjonalne serwisowanie taśm

profesjonalny serwis taśmBardzo istotne dla sprawnego działania tych urządzeń jest dokonywanie regularnych przeglądów. Pomimo zaleceń producentów zdarza się, że magazynierzy nadmiernie obciążają linię, przez co dochodzi do delikatnego poluzowania połączeń pomiędzy poszczególnymi częściami. Profesjonalny serwis taśm i całego mechanizmu powinien odbywać się nawet co pół roku. Specjalistyczna ekipa przyjeżdża na halę krótko po tym, jak zostanie wezwana przez uprawnioną do tego osobę. Fachowcy dysponują odpowiednim sprzętem, dzięki czemu są w stanie precyzyjnie skontrolować działanie urządzeń. Niestety na czas realizacji zlecenia niemożliwe jest korzystanie z taśmociągu, jednak dzięki fachowej wiedzy wstrzymanie linii nie trwa długo. Podczas przeglądu pracownicy wymieniają najbardziej narażone na uszkodzenia części, a jeśli stwierdzą wystąpienie większej awarii konsultują jej usunięcie z zarządcą obiektu. Dobra firma zajmująca się serwisem wyciągów ma w magazynie części zamienne, dzięki czemu ewentualne naprawy przebiegają bardzo sprawnie.

Po takim przeglądzie można mieć pewność, że urządzenia będą działały sprawnie przez kolejnych kilka miesięcy. Regularne serwisowanie przyczynia się do minimalizacji kosztów eksploatacyjnych oraz sprawia, że znacznie rzadziej dochodzi do bardzo skomplikowanych awarii. W związku z tym przedsiębiorcy chętnie korzystają z tego typu usług.