Nowości technologiczne!

Na co zwrócić uwagę kupując dywaniki samochodowe?

Chcesz kupić nowe dywaniki samochodowe? Jeśli tak to masz do wyboru oryginalne pochodzące prosto od producenta jak i zamienniki. Jeśli chodzi o te pierwsze to są one zwykle stosunkowo drogie. Dlatego też większość osób wybiera zamienniki.

Dywaniki samochodowe do Toyoty

dywaniki samochodowe toyota yarisSą one dostępne jako dywaniki welurowe i gumowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jeżeli chodzi o dywaniki gumowe to są one stosunkowo tanie, praktyczne jednak dość brzydkie. Gromadzą w sobie sporo piachu, który dzięki żłobieniom daje się w pewnym stopniu ukryć. Dodatkowo tego rodzaju dywaniki są stosunkowo proste do czyszczenia, ponieważ wystarczy tylko je wytrzepać i opłukać wodą. W ten sposób z dywanika można w dość prosty sposób usunąć całe zanieczyszczenia. Doskonałym przykładem takich dywaników będą dywaniki samochodowe toyota yaris. Drugą kategorią dywaników do kupienia są dywaniki welurowe. Przypominają one zwykłe małe dywaniki, które stosowane są w łazienkach czy też innych pomieszczeniach. Dywaniki te prezentują się o wiele lepiej od ich gumowych odpowiedników, jednak niestety zwykle są sporo droższe. Dodatkowo ze względu na bardzo dużą wchłanialność wody raczej nie nadają się one do stosowania zimą czy też jesienią gdy w aucie panuje bardzo duża wilgoć. Wtenczas też zbierać się ona może w dywanikach co w czasie zimy będzie znacznym problemem. Jeśli poszukuje się konkretnego rozwiązania to można spróbować porozmawiać z producentami, aby wykonali dla nas dany wzór.

Czasami jest to możliwe, jednak oczywiście trzeba liczyć się z tym, że tego rodzaju rozwiązanie będzie droższe od uniwersalnych dywaników dostępnych na rynku. Każdy musi jednak samodzielnie wybrać rozwiązanie dostępne dla niego, które będzie również dobre dla konkretnego auta.