Nowości technologiczne!

O profilach aluminiowych – mocne i słabe strony

Branża remontowa rozwija się w zatrważającym tempie. Duża część metalowych narzędzi jest zastępowana przez ergonomiczne odpowiedniki. Chociaż nie zawsze jest możliwe, by odnaleźć odpowiedni zamiennik, to warto zwrócić uwagę na różnorodność opcji. Co sprawia, że ludzie korzystają z plastikowych półproduktów?

Profile z aluminium – wady i zalety

profile aluminioweDecydując się na remont, warto zwrócić uwagę na zakup odpowiednich tworzyw. Opracowano wiele nowatorskich rozwiązań, które są wsparciem dla marki. Właściciele korporacji montażowtych częściej decydują się na inwestowanie w produkty powstałe z plastiku niż komponenty metalowe (które łatwo ulegają korozji) oraz drewniane (z powodu łamliwości). Najbardziej preferowanym rozwiązaniem są tworzywa z  glinu o czystości technicznej. Nowe rozwiązania wiążą się z licznymi opcjami, które są oferowane przedsiębiorcy. Najczęściej wykorzystywanymi elementami są tzw. profile aluminiowe – specjalistyczne składniki większości liń produkcyjnych oraz poręcznych mebli z plastiku. Plastikowe komponenty świetnie radzą sobie w izolowaniu energii elektrycznej, dzięki czemu minimalizują ryzyko wypadku związanego z udziałem prądu. Dzięki polimerom zawartym w materiale, są odporne na rdzę oraz trwałe w kontakcie z różnymi substancjami (w tym z kwasami), co jest wykorzystywane w budowie np. stanowisk roboczych. Elementy znajdują zastosowanie we wielu branżach przemysłowych za sprawą wielu właściwościach plastiku. Konstrukcja tworzywa pozwala na łatwość względem barwienia. Największą wadą tego rozwiązania jest wrażliwość plastiku na wysokie temperatury. Aluminium reaguje na wzrost ciepła, co powoduje jego giętkość i w dalszym etapie: uszkodzenie materiału. Profile Bosch Rexroth są najpopularniejszym produktami, które są dostępne na rynku. Ich powszechność wiąże się z bogatą historią marki oraz asortymentem.

Rozwój branży wiąże się z liczebnością produktów, które są oferowane w sklepach. Nie zawsze kupno plastikowych półproduktów jest odpowiednim pomysłem i należy zrobić odpowiednie rozeznanie przez podjęciem decyzji. Warto zwrócić uwagę na szeroki asortyment w sklepach budowlanych.

Źródło www.ams-at.eu