Nowości technologiczne!

Opcje odśnieżania chodnika

Kiedy przychodzi zima, która obdarza nas – bardziej lub mniej intensywnymi – opadami śniegu, właściciele posesji muszą stanąć przed wyzwaniem odśnieżenia swojego terytorium w taki sposób, by nie stanowiło ono zagrożenia dla mieszkańców i przypadkowych przychodniów. Jest kilka metod na odśnieżanie, ale która jest najefektywniejsza?

Sól do odśnieżania

sól drogowaKiedy pogoda obdarzy nas opadami śniegu, stajemy przed obowiązkiem skutecznego odśnieżenia naszej posesji. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odśnieżanie bez cienia wątpliwości jest sól drogowa. Oczywiście, nie poradzi sobie ona ze zwałami śniegu, ale umożliwi nam odpowiednie zabezpieczenie pobieżnie odśnieżonego terenu. Z pewnością większość z was wie, że w momencie, gdy natura obdarzy nas sporą ilością białego puchu, usunięcie go do samej warstwy chodnika często jest niemożliwe. Z tego też powodu stosuje się sól drogową, która nie dopuszcza do oblodzenia nawierzchni. Właściwość ta wprost płynie ze składu soli drogowej, na którą składa się w dziewięćdziesięciu ośmiu procentach chlorek sodu, a poza nim antyzbrylacze, zanieczyszczenia i osady. Sól drogowa doskonale poradzi sobie więc z rozpuszczenie śniegu i lodu do temperatury -7 stopni Celsjusza. Przy stosowaniu soli drogowej należy pamiętać, by nie rozpuszczać nią śniegu na nawierzchniach ogrodowych, ponieważ może być ona szkodliwa dla roślin, jeśli przedostanie się do gleby. W takim wypadku powstanie efekt suszy fizjologicznej, który uniemożliwi pobieranie roślinom wody z gruntu, co doprowadzi do ich obumierania.

Preparat, jakim jest sól drogowa, bez większego problemu otrzymamy w sklepach budowlanych, a także w różnych sklepach internetowych. Jego cena nie jest wysoka, a biorąc pod uwagę jego wydajność, jest to inwestycja, która naprawdę się opłaca.