Nowości technologiczne!

Filtry kartonowe skrzynkowe

Filtry, wykonane z kartonu, znajdują dziś bardzo szerokie zastosowanie. Można je spotkać w lakierniach, jako pierwszy element oczyszczania. Zaraz za nimi można spotkać inne urządzenia, na przykład włókninowe. Jednak by filtr z włókniny mógł spełnić swoje zadanie, jako wstępny musi być zastosowany układ z kartonu, który wykorzystuje proste prawa fizyki. Jest przy tym tani i łatwy w eksploatacji.

 

Kartonowe filtry Cube

filtr CUBEIdea działania filtrów kartonowych jest niezwykle prosta. Wykorzystuje siłę odśrodkową, powietrze, z kropelkami farby lub lakieru przepływa przez filtr. Wielokrotnie zmienia kierunek ruchu. Siła ośrodkowa sprawia, że drobinki osadzają się na kartonie, a z urządzenia wypływa oczyszczone powietrze. Ponieważ  nie występują tu duże siły, temperatury oraz wysokie ciśnienia, nie są stosowane materiały o wysokiej odporności, a przy tym – nie są drogie. Rozwinięciem tego typu elementów jest kartonowy filtr Cube. Jego ogromna zaletą jest fakt, że przyjeżdża do lakierni praktycznie gotowy do pracy. Posiada unikalną budowę układu filtrującego, zespolonego z obudową. Oznacza to, że po wyjęciu z palety i po rozłożeniu jest już gotowy do umieszczenia w kasecie lakierniczej, bez mozolnego procesu wymiany elementów. Skraca to cały proces technologiczny. Prosta konstrukcja sprawia, że po odpowiednim przeszkoleniu wymiany może dokonywać personel lakierni lub klejarni.

 

Dodatkową zaleta kartonowych filtrów jest fakt pozyskiwania materiału do ich budowy z recyklingu. Powstają bowiem praktycznie w 100% z odzyskiwanej makulatury, a przy ich produkcji używa się ekologicznych klei. Sprawia to, że takie filtry są nie tylko tanie, ale i przyjazne środowisku. Po wymianie, można dalej wykorzystać zużyte filtry jako półprodukty do wytworzenia następnych.