Nowości technologiczne!

Po co taśmy ołowiane do firan?

Przeszklenia najlepiej służą dekoracji pomieszczeń. Zamując na ścianach najwięcej miejsca, stanowią najbardziej wyrazistą przestrzeń aranżacyjną w domu. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z niewielkim oknem poddaszowym, czy dużym balkonowym – zawsze wymaga ono od nas zaangażowania zmysłu estetycznego i uruchomienia twórczej inwencji. 

Okienne tekstylia z taśmami ołowianymi

Najlepszątaśmy ołowiana do firan dekoracją dla okien są oczywiście tekstylia. Zawieszane w postaci firan czy zasłon dają więcej miejsca do popisu dla naszej wyobraźni niż żaluzje czy rolety. Szczególnie we wnętrzach mieszkalnych, które powinny mieć charakter bardziej przytulny niż oficjalny, powinniśmy umieszczać na oknach dekoracje z typowych i ładnie udrapowanych tekstyliów. Tylko prawdziwe tkaniny pozwolą na uzyskanie efektu domowego ciepła, miękkości i przytulności, a ponadto umożliwią stworzenie ładnej i unikatowej dekoracji. Z natury miękkie i powiewające, jednakże odpowiednio obciążone – dają szerokie możliwości zdobnicze: od zwykłych zakładek, po duże plisy, falbany i zachodzące na siebie zakola. Zaszywane w dolnych częściach tkanin obciążenia jak taśmy ołowiana do firan znakomicie umożliwiają plastyczne formowanie takich tekstylnych ozdób. Dyskretne i mało widoczne, zeszyte w tunelu dolnej krawędzi –  pozwalają zaaranżować świetnie każdy, nawet trudny do uporządkowania materiał. 

Aranżując pomieszczenie – na uwadze powinniśmy mieć przede wszystkim przeszklenia. Okna, zarówno duże, jak i małe, są nie tylko częścią systemu oświetlenia, lecz także ważnym elementem stylizacyjnym i dekoracyjnym. Wyposażone w odpowiednio uszyte tekstylia pomogą nam łatwo i skutecznie osiągnąć wymagany efekt. W tworzeniu okiennej stylizacji niezastąpione są zawsze elementy obciążające.