Nowości technologiczne!

Sprawdzone kolce na ptaki

 

Wszelkie ptactwo, które możemy dostrzec w miastach na pewno wzbudza mieszane uczucia u wielu mieszkańców. Z jednej strony miło jest na nie popatrzeć, ale z drugiej stanową spory kłopot nie tyło dla władz miasta, ale też dla osób mieszkających w tym miejscu.

Gdzie sprawdzą się kolce na ptactwo?

polecane kolce na ptakiW wieku miastach Polski można się spotkać z gołębiami, które w dzień przesiadują na rynkach, skwerach, pomnikach czy też przeróżnych miejscach publicznych, a noce spędzają w licznych zakamarkach miasta. Przeważnie są to balkony, poddasza, parapety czy osłonięte części konstrukcji budynków. Są to ptaki, które w znacznym stopniu zanieczyszczają miejsce, w którym przebywają, zatem ich obecność nie jest mile widziana przez właścicieli nieruchomości. Jedną z często stosowanych metod są polecane kolce na ptaki, które można montować na parapetach, gzymsach czy nawet barierkach balkonów. To wbrew pozorom bardzo bezpieczna i sprawdzona metoda, która natychmiastowo likwiduje problem niechcianych gości. Kolce są wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium lub też tworzywa sztucznego i zawsze mają zaokrąglone końce, przez co ptaki się nie poranią w razie gdyby próbowały usiąść na parapecie czy balkonie. Ich montaż jest bardzo prosty i nie uszkadza powierzchni, do której są przytwierdzone. Przeważnie są one przyklejane lub też montowane na specjalnych zaczepach. Kolce nie ograniczają widoczności i nie zasłaniają okna, co jest ich zaletą w porównaniu z siatkami na gołębie, które muszą zasłonić całą powierzchnię.

Tego typu zabezpieczenia przed ptactwem można kupić w specjalnych sklepach związanych z hodowla tych zwierząt. Nie są one drogie i można je kupić w pojedynczych lub podwójnych rzędów. Są bardzo wytrzymałe, przez co na pewno będą służyć wiele lat.