Nowości technologiczne!

Używanie tworzyw akrylowych w protetyce

Bardzo ważny dla wielu osób jest piękny, zdrowy uśmiech. Czujemy się lepiej wiedząc, że nasz wygląd jest estetyczny. To dlatego wiele firm protetycznych wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferuje szeroki wybór produktów, które pomagają nam ten cel osiągnąć. Prowadzone są liczne badania, które pomagają tworzyć coraz to nowe i bardziej zbliżone do naturalnych materiały.

Zastosowanie tworzyw akrylowych

tworzywa akryloweMało kto wie, że ważnym elementem w protetyce są tworzywa akrylowe. To one pozwalają na tworzenie estetycznych protez z wielką precyzją. Akryle dają możliwość w szybki, łatwy i tani sposób stworzyć protezy wysokiej jakości. Jest wiele rodzajów akrylowych żywic. Jedne z nich polimeryzuje się na gorąco. W ten sposób wykonywane są protezy ruchome. Inne polimeryzuje się na zimno. Te z kolei wykorzystywane są do protez szkieletowych. Oprócz tego są jeszcze tworzywa samopolimeryzujące do naprawy protez zębowych. I jeszcze jeden rodzaj tworzyw samopolimeryzujących przeznaczonych do wykonywania łyżek wyciskowych. Tworzywa akrylowe są materiałem bardzo wytrzymałym. Są odporne na pęknięcia i złamania. Mogą mieć różne kolory i odmienny stopień przezierności. Charakteryzują się dużą stabilnością. Są kompatybilne z miękkimi materiałami co zapewnia większy komfort pacjenta. Tworzywa akrylowe są stosunkowo łatwe w obróbce. Chemicznie są obojętne biologicznie, nie zawierają metali ciężkich. Dobrze wiążą się z płytą protezy.

W dzisiejszych czasach, przy zastosowaniu nowoczesnych technik i materiałów można osiągnąć wręcz idealne efekty protetyczne. Zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym. To dla naszego uśmiechu w pracowniach protetycznych powstają aparaty ortodontyczne, protezy ruchome i stałe, a wszystko po to by pacjent czuł się usatysfakcjonowany.