Nowości technologiczne!

Współpraca zakładów pogrzebowych i firm kamieniarskich

Oferta zakładów pogrzebowych jest zazwyczaj bardzo zróżnicowana. Zakłady nie tylko zajmują się organizowaniem pogrzebów od początku do końca, ale również mają w swojej ofercie mnóstwo innych usług. I tak np. wiele zakładów współpracuje z firmami kamieniarskimi.

Wybór nagrobków granitowych, marmurowych i z piaskowca

zakłady pogrzebowe wrocławDlatego w ich ofertach można znaleźć nagrobki. Oczywiście nagrobek rzadko montowany jest od razu po pogrzebie. Przykładowo: w okresie zimowym raczej nie montuje się w ogóle nagrobków. Takie prace wykonywane są przede wszystkim wiosną i latem. Ale już wcześniej można zamówić konkretny nagrobek, który zostanie zamontowany w odpowiednim czasie. Nagrobki wykonywane są z przeróżnych materiałów. W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się nagrobki granitowe, które cechują się ogromną wytrzymałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Na pewno zakłady pogrzebowe wrocław mają w swojej ofercie nagrobki, które będzie łatwo się czyścić, a ich konserwacja praktycznie w ogóle nie będzie konieczna. Możliwy jest wybór nagrobków granitowych, sarkofagów oraz specjalnych nagrobków urnowych (nie na każdym cmentarzu znajduje się kolumbarium, czyli ściana na urny). Do nagrobków wybiera się odpowiednie tabliczki nagrobkowe czy też tablice rzeźbione. Mogą mieć one różne wzory. Popularne są też latarenki nagrobne albo książki granitowe. Trzeba zaznaczyć, że granit nie jest jednym konkretnym rodzajem kamienia o danym kolorze. Wszystko zależy od tego, z jakiej części świata pochodzi kamień.

Stąd też granity mają przeróżne kolory oraz faktury. Można wybierać nagrobki granitowe w kolorze czarnym, ciemnozielonym, czerwonym, szarym i nie tylko. Do tańszych materiałów nagrobkowych należą marmury oraz piaskowce. Najlepiej jednak postawić na nagrobek, który przetrwa co najmniej kilkadziesiąt lat.