Nowości technologiczne!

Kiedy opłaca się położyć panele słoneczne?

Każdy nowy dom stawiany dla rodziny jest miejscem, gdzie nie tylko chce się stworzyć właściwe warunki dla swojej rodziny, ale również chce się, by zamieszkiwały w nim kilka jej pokoleń. Dlatego warto, jest postawić nie tylko na wygodę i estetykę wykonania, ale warto również pomyśleć o tym, jak można wykonać to w sposób szybki i prosty, nie nadwyrężając przy tym budżetu.

Dach, który daje energie

panele słoneczne jinko solarJeszcze na początku XXI wieku budując dom, do wyboru było kilka rodzajów materiałów do jego pokrycia. Od starożytnych jak wiecheć, słoma, gont drewniany lub ceramiczny. Blacha w różnej postaci i ew. rzadko już spotykana trawa lub mech. Wszystkie te materiały w mniejszym lub większym stopniu chroniły budynek przed warunkami atmosferycznymi. Dobrze radziły sobie z odprowadzaniem wody, ochroną przed śniegiem, czy wiatrem. Część z nich pomagała utrzymać ciepło w środku, a przy odpowiednie, dodatkowej izolacji każdy wybór potrafił zapewnić ciepło domowemu ognisku. Cechą wspólną tych rozwiązań był, czysto pasywny wpływ na domowników. Takie dachy tylko chronią, ale poza tym nie dają żadnych korzyści. Wraz z rozwojem technologii przyszedł czas na zmiany. Nowe pokrycie dachu, jakim mogą być panele słoneczne jinko solar, nie tylko zapewniają ochronę przed śniegiem, deszczem i wiatrem. Dzięki temu, że są to równocześnie panele słoneczne, to dach wykonany w takiej technologii daje prąd. Dzisiejsza technologia pozwala zamienić pasywną, tylko ochronną funkcję dachu w aktywny środek do oszczędzania prądu i pieniędzy.

Decydując się na nowoczesne i nieszablonowe podejście do budownictwa, możemy zmienić świat. Zmieniając wizję domu i przechodząc z koncepcji domu pasywnego pod względem cieplny, w dom pasywny pod względem energetycznym bierzemy aktywny udział w rewolucji. Idąc dalej, możemy zamienić nasze rodzinne domostwo w narzędzie, które pomoże zmniejszyć negatywny ślad ludzkiej cywilizacji.