Żeby rozpocząć jakąkolwiek inwestycję remontową należy sprawdzić oferowane ceny materiałów i robocizny. Należy porównać opcje wykonania i możliwe technologie. W przypadku gdy chcemy zainstalować sufit napinany należy zestawić jego zalety i wady z metodami tradycyjnymi.
Sufit napisany inwestycją na długie lata
Zestawienie cen zakupu materiałów i kosztów robocizny sufitów napisanych i tradycyjnych z płyt gipsowych jest w zasadzie porównywalny. Nie będziemy tu wspominać o sufitach tynkowanych bo jest to inna kategoria. Przy ustalaniu ceny sufitu napinanego należy brać pod uwagę długoterminowe korzyści i oszczędności jakie wynikają z jego montażu. Dobrze wykonany sufit napinany to inwestycja na długie lata. Nie wymaga konserwacji i malowania. Poprawia warunki powietrzne lokalu. Aby mieć pewność dobrze skalkulowanej ceny wystarczy napisać w wyszukiwarce frazę ” sufity napinane cena za metr kwadratowy”. Cena za materiał i robociznę podawana jest zawsze w metrach kwadratowych. Po wpisaniu frazy uzyskamy dużo wyników. Producenci i wykonawcy w większości nie podają cen na stronach. Odsyłają do formularza, który należy wypełnić podając wymiary sufitu i ilość złamań. Otrzymamy podstawową wycenę. Jednak aby otrzymać realną wycenę należy podać rodzaj materiału, kolor lub wzór. Inne ceny mają też szyny stelaża w zależności od materiału. Trzeba zdecydowanie zapoznać się ze wszystkimi zaletami jakie niesie montaż sufitów napinanych żeby zrozumieć w jaki sposób kiedy ta inwestycja się zwróci.
Ceny za materiał powłoki PCV lub poliestrowej w zależności od faktury, koloru i rodzaju wahają się między 60-300 zł za metr kwadratowy. Robocizna to koszt rzędu 20-40 zł za metr kwadratowy. Jednak aby zdobyć realne ceny zalecany jest kontakt bezpośredni z producentem.