Nowości technologiczne!

Bolesna kolka dziecka

Dziecko nagle zaczyna płakać, a przy tym się pręży i podkurcza nóżki. Kiedy sprawdzimy jego brzuszek to jest on napięty. Wiemy już, iż mamy do czynienia z kolką, która sprawia ból naszej pociesze. Chcemy temu zaradzić jak najszybciej. W jaki sposób możemy ulżyć naszemu dziecku podczas kolki?

Porady odnośnie kolki

sposoby na kolkęZapewne niektórzy rodzice znają ten problem aż za dobrze, jednak inni mają go rzadziej. Kolka u dziecka nie jest niczym przyjemnym dla obydwu stron, przez co sposoby na kolkę są jedną z częściej wyszukiwanych rzeczy w internecie. Mimo to radzenie sobie z kolką nie należy do najtrudniejszych. Przede wszystkim jako rodzic musimy się uspokoić, ponieważ dziecko wyczuwa nasz stres. Następnie zadbajmy o to, aby jego główka była ponad resztą ciała. Swobodne kołysanie i zawinięcie w kocyk sprawią, iż dziecko poczuje się jak w łonie matki, w którym było przez dziewięć miesięcy. Da to dziecku poczucie bezpieczeństwa i wyciszenia. Przy kolkach warto też rozgrzać brzuszek dziecka za pomocą ciepłego ręcznika albo okładu cold-hot, który zakupimy w aptece. Ogrzanie brzuszka pomoże w rozluźnieniu. Kiedy domowe metody nie będą w stanie zaradzić na problem kolki należy zastosować specjalny preparat na ta przypadłość. Najlepiej, aby wcześniej był on skonsultowany z lekarzem prowadzącym, co zapewni pełne bezpieczeństwo w kuracji malucha. Nie nadużywajmy jednak tego typu specyfików, aby dziecko umiało radzić sobie z kolką samo.

Płacz, napięty brzuszek i podkurczanie nóżek to typowe objawy kolki. Możemy je łagodzić za pomocą domowych metod polegających głównie na ogrzewaniu, kołysaniu i ewentualnych masażach brzuszka. Kiedy naturalne sposoby zawiodą warto jednak skorzystać z preparatu farmaceutycznego najlepiej dobranego przez lekarza.