Nowości technologiczne!

Wyjście w stroju wieczorowym

Współczesne tempo życia oraz mnogość imprez kulturalnych  i atrakcji towarzyskich powodują, że zdecydowanie małą wagę przywiązuje się do okazjonalności ubioru. Zaniechano stosowania takich kanonów mody, które dyktowały  jak  należy się ubrać na dany event. Jest to szczególnie widoczne w męskim wydaniu. Odrzucono  krawaty i muszki, z rzadka pojawiają się garnitury.  Ubiory damskie to moda, luz i wygoda. Nie rażą na parkietach adidasy.

Kiedy założyć strój wieczorowy?

Torebka wieczorowaChociaż nie jest to już szczególny wymóg towarzyski, to stroje wieczorowe pojawiają się na wielkich balach i galach, a także na  dużych imprezach weselnych.  Charakterystycznymi cechami stroju wieczorowego są długa suknia lub spódnica i torebka wieczorowa. W przypadku dołu sukni, to projektanci mody mogą się tutaj wyżywać  zarówno pod względem formy, jak i treści , czyli fasonu i materii. W przypadku torebki, zakres możliwości jest skromniejszy ale też można pofantazjować w określonych ramach. Pierwsza podstawowa zasada to ta, że torebka musi być mała, bardzo mała. To tylko skromny dodatek do kreacji. Kanon dopuszcza dwa kształty: koperta albo sakiewka z uchwytem. W tym zakresie można stosować przeróżne materiały, wykończenia, dekoracje. Materiały powinny być naturalne, szlachetne, a całość wyraznie dostrojona do kreacji. Wielkość, a właściwie małość torebki wynika z jej ograniczonej funkcjonalności. W tej torebce mogły się znajdować: chusteczka do nosa, szminka do ust i mały karnecik na zapisy chętnych do tańca.

O karnecikach dzisiaj nikt już nie pamięta, a pozostałe przedmioty nie zmieniły swoich rozmiarów, więc nadal wielkość torebki jest ograniczona. Pomimo tak wąskiego zastosowania, torebki  te są nadal do kupienia we wszystkich sklepach modowych  on –line i tradycyjnych, a projektanci  oferują swoje pomysły designerskie.