Nowości technologiczne!

Botki – idealne buty na jesień

Jesień dla wielu z nas jest dość trudną porą roku, kiedy musimy porzucić nasze letnie przyzwyczajenia, ale nie chcemy jeszcze wyciągać obuwia, które mamy tak właściwie zarezerwowane na zimę. Niewątpliwie jednak, jesień – ze względu na niższe temperatury – wymusza na nas założenie cieplejszego obuwia, odpowiednio zabezpieczonego przed przymrozkami.

Różne typy damskich botków

klasyczne botki damskieProducenci obuwia, dostrzegając potrzebę kobiet związaną z posiadaniem butów zbliżonych funkcjonalnością do kozaków, ale jednak nimi nie będącymi, zaprojektowali buty, które nazwali botkami. Klasyczne botki damskie wykonywane są ze skóry naturalnej, jednak bardzo często znaleźć możemy również ten model obuwia realizowany przy pomocy skóry zamszowej lub innego materiału, który sprzyja obecnym trendom modowym. Botki damskie możemy rozróżnić nie tylko ze względu na materiał, z którego zostały one wykonane, ale także ze względu na krój i wysokość obcasa. Po pierwsze, na rynku znajdziemy więc botki, które swoim krojem w gruncie rzeczy przypominają skrócone kozaki. Charakteryzują się one więc sztywną cholewą, która raczej nie jest przylegająca do kostki. Innym modelem botków są te, w których zastosowano elastyczną cholewę – najczęściej wykonywaną z miękkiej skóry, która daje złudzenie pofałdowanego materiału, miękko otulającego nogę. Oczywiście, oba typy botków dostępne są zarówno w wersji z płaską podeszwą, a także w wersji wyposażonej w wyższy obcas.

Botki, podobnie jak inne typy butów, dostarczane są na rynek w różnych kolorach, dzięki czemu możliwe jest wybranie dokładnie takich butów, jakie się nam marzą i takich, które będą pasowały do naszych codziennych stylizacji. Coraz częściej powierzchnia skóry botków jest dodatkowo zdobiona, co również ma wpływ na stylistykę butów.