Nowości technologiczne!

Czy warto poznać język angielski?

Kilkadziesiąt lat temu w Polsce sytuacja wyglądała zupełnie inaczej niż dziś. Pod każdym względem diametralnie się różniła. W sklepach świeciły pustki, wolność była w pewnym stopniu ograniczona, a w szkołach panował język rosyjski. Ze starszego pokolenia uczył się go prawie każdy, na zmianę z językiem niemieckim.

Jakie kursy oferują szkoły językowe w Katowicach?

szkoła języka angielskiego katowiceDlatego to głównie modzi Polacy potrafią mówić po angielsku, co nie zamyka drogi tym starszym do jego poznania. Katowicach jest bogaty wybór szkół językowych, do których w każdej chwili można się zapisać. Język angielski w tej chwili „króluje” wśród języków obcych i wcale nie trzeba jechać do Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych, by poczuć potrzebę jego poznania. Cała informatyka opiera się na tym języku, większość podstawowych tekstów obecnych czasów jest napisana w języku angielskim. Bez szkoły może się nie obejść, jeśli ktoś chciałby się go nauczyć. Gdy wyszukamy w Internecie szkoła języka angielskiego katowice, możemy poznać oferty poszczególnych wyników. Będą podobne, ale na pewno będą różniły się cenowo. Warto zobaczyć, czy szkoła nie prowadzi w Katowicach indywidualnych kursów językowych, jeśli czujemy duży opór i stres przed nauką w grupie. Przynajmniej na początku. Szkoły często dopasowują się do potrzeb rynku i można zobaczyć w ofercie kursy specjalistyczne, dopasowane do wieku oraz aktualnej sytuacji życiowej i zawodowej (np. szkolenia na potrzeby stanowiska pracy, matura, testy kwalifikacyjne).

Nigdy nie jest za późno na naukę. Tym bardziej, jeśli jest to nauka języka angielskiego. Jego podstawy warto poznać choćby z ciekawości, ponieważ otacza nas ze wszystkich stron. Zapożyczenia z języka angielskiego są wszędzie. Nie musimy, oczywiście, tego robić. Chęć jego poznania, świadczy tylko o naszej potrzebie rozwoju.