O leczniczych właściwościach aloesu wiemy od dawna. Jednak dopiero kilka lat temu w sklepach, nie tylko ze zdrową żywnością pojawiły się butelki z sokiem z aloesu. Dotychczas roślina ta stosowana była zewnętrznie, szczególnie w przypadku ran naskórka. Jakie więc zalety płyną z wykorzystania aloesu w formie wewnętrznej?
Zalety picia aloesu
Spożywanie aloesu w formie płynnej ma mnóstwo zalet. Roślina ta bogata jest w wiele minerałów miedzy innymi wapń, magnez, fosfor, sód, cynk, żelazo, mangan, potas i wiele innych. W jej skład wchodzą także witaminy z grupy B, C, kwas foliowy oraz aminokwasy, nienasycone kwasy tłuszczowe, enzymy. Brzmi nieźle co? A to tylko kilka najważniejszych składników aloesu. Sam naturalny aloes do picia polecany jest osobom z problemami trawiennymi. Doskonale usprawnia on bowiem pracę układu pokarmowego. Wykazuje działania ochronne na błonę śluzową i ułatwia wchłanianie pokarmów. Sprawdza się także u osób borykających się z alergiami pokarmowymi. Skutecznie bowiem zmniejsza procesy gnilne w jelicie grubym, wspomaga trawienie białek i zmniejsza liczbę antygenów. Sok z aloesu jest szczególnie polecany w okresie jesiennym, kiedy nasza odporność potrzebuje dodatkowego wzmocnienia. Składniki miąższu aloesu stymulują wzrost wytwarzania przeciwciał. Aloes posiada również działanie przeciwzapalne, koniecznie wypróbuj go więc kiedy spotka Cię infekcja. Czujesz się przekonany do prozdrowotnych właściwości aloesu? Koniecznie wypróbuj go na własnym organizmie.
Niezwykłą właściwością aloesu jest to, że nawet przy tak wielu prozdrowotnych działaniach na nasz organizm, nie występują skutki uboczne. W żaden sposób nie da się go przedawkować, możemy więc śmiało zastąpić nim herbatę. Nadaje się idealnie zarówno dla dzieci jak i osób starszych