Nowości technologiczne!

Jak bezpiecznie zasilić maszyny niskim napięciem?

W każdym obiekcie, gdzie przebywają ludzie konieczne jest zapewnienie odpowiednich mediów. W zależności od charakterystyki poszczególnych obiektów instalacje tam zawarte mogą się od siebie różnić. Dobrym przykładem jest chociażby układ dostarczający energię elektryczną do budynku. W zależności od specyfiki oraz zapotrzebowania zróżnicowane może być samo przyłącze, przekroje kabli czy zabezpieczenia.

Budowa przemysłowych rozdzielnic

rozdzielnice niskiego napięciaDodatkowo w przypadku fabryk czy dużych galerii handlowych konieczne może okazać się wytyczenie poszczególnych obwodów zasilania. Do tego celu najczęściej służą rozdzielnice niskiego napięcia, które są sprawdzonym i niezawodnym rozwiązaniem. Charakterystycznymi cechami nowoczesnych rozdzielnic jest między innymi możliwość pracy z sieciami kablowymi typu TN-S, TN-C, TN-C-S czy TT. Z perspektywy instalatora oraz docelowych użytkowników szczególnie ważne są parametry techniczne. Do nich zaliczyć można: napięcie znamionowe izolacji, prąd znamionowy, stopień ochrony IP czy stopień ochrony IK. Każda rozdzielnica jest dodatkowo podzielona na człony eksploatacyjne, do których zaliczyć można człon: odpływowy, zasilający czy pomiarowy. Warto wspomnieć, że wykonanie tego typu osprzętu można zlecić profesjonalnym firmom, które są w stanie dostosować całe wyposażenie do potrzeb klienta.

W innych przypadkach można zamówić standardowe pozycje, które są dostępne w sklepach stacjonarnych lub w Internecie. Jak widać obecnie konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie poszczególnych obwodów zasilających maszyny w zakładach. W tym celu stosowane są sprawdzone rozwiązania, które zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Są one ogólnodostępne na rynku co sprawia, że klient nie powinien mieć problemu z terminowym zrealizowaniem zamówienia.