Nowości technologiczne!

Najlepsze ładowarki do samochodów elektrycznych

Posiadacze samochodów elektrycznych zazwyczaj ładują baterie pojazdu z domowej instalacji elektrycznej, aczkolwiek nie jest to najwygodniejszy ani najwydajniejszy sposób. Ładowarki bywają bowiem bardzo powolne, dlatego zdarza się że proces ładowania może trwać nawet i kilka dni, w zależności od rodzaju i napięcia samej ładowarki.

Nowoczesna stacja ładowania do akumulatorów pojazdowych

domowe stacje ładowania samochodów elektrycznychDla takich kierowców, bardzo atrakcyjną alternatywą są stacje ładowania mające własne źródło energii elektrycznej. Najbardziej typowe domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych zasilane są za pomocą wydajnych paneli fotowoltaicznych, umieszczonych na dachu takowej stacji. Ładowanie samochodu odbywa się w sposób identyczny jak ładowanie na stacji uzupełniającej, a mianowicie poprzez podłączenie pojazdu do ładowarki, znajdującej się na wyposażeniu stacji. Główną różnicą pomiędzy stacjami a domowymi ładowarkami jest napięcie prądu, które w tym wypadku jest znacznie wyższe podczas ładowania samochodu, a tym samym pozwala na skrócenie procesu niemal czterokrotnie. Stacje te nie zajmują dużo miejsca, a z racji iż posiadają dach, stanowiący podstawę dla fotowoltaiki, mogą być używane jako zamiennik dla carportów czy wiat samochodowych. Stacje mogą być wykorzystywane do ładowania każdego rodzaju samochodu elektrycznego, posiadającego wejście na ładowarkę w standardzie europejskim. W przypadku konieczności ładowania samochodów w innym standardzie dostępne są przejściówki do ładowarek samochodowych.

Dzięki możliwości podłączenia dwóch dodatkowych ładowarek, ma możliwość jednoczesnego ładowania do trzech samochodów jednocześnie z jednego ogniwa. Panele takich stacji mogą być wymieniane na nowsze i wydajniejsze, dzięki czemu stacja może funkcjonować przez bardzo długi czas, i stopniowo zwiększać wydajność.