Nowości technologiczne!

Jak rozwinąłem moją pasję fotografowania

Fotografia jest dziedziną, którą praktycznie może każdy wykonywać. Wystarczy minimalna wiedza o ekspozycji obrazu i aparat cyfrowy z trybem Auto, aby wykonywać zdjęcia. Jednak inna sprawa to wartość obrazu, który uwieczniliśmy i zapisaliśmy na naszych kartach pamięci.

Jak zostać rozchwytywanym fotografem

rozchwytywany fotograf na wesele w łodziNiezwykła łatwość z jaką można wykonywać zdjęcia aparatem cyfrowym, w połączeniu z bardzo niskim ich kosztem powoduje, że w krótkim czasie możemy zrobić ich bardzo dużą liczbę. Aby jakość zdjęć nie została zamieniona w ilość, powinniśmy starannie wybierać tematykę, usuwać z pamięci zdjęcia nieudane i odpowiednio je klasyfikować. Od dawna moim hobby było fotografowanie. Najbardziej lubiłem robić zdjęcia ludzkich twarzy i sytuacji, które wymuszały w ludziach jakieś określone działania. Fotografowałem więc, publiczność na koncertach i na różnych masowych imprezach, ludzi którzy biegają, ćwiczą i tańczą. W miarę jak coraz bardziej poznawałem tajniki dobrego zdjęcia, które nawiasem mówiąc, są jak kondycja biegacza długodystansowego, zanim osiągnął swoją formę musiał przebiec setki kilometrów w różnych warunkach, w deszczu i słońcu, podczas silnego wiatru i burzy. Tak samo było ze mną. Tworzyłem zdjęcia ludzi, w różnych warunkach i sceneriach. W końcu zauważyłem jak mało robię zdjęć, w porównaniu do moich początkow przygody z fotografią. Zyskałem sławę jako rozchwytywany fotograf na wesele w łodzi i Warszawie, później jako fotograf zdjęć teatrów ulicznych w Jeleniej Górze, aż w końcu zdałem sobie sprawę, że powinienem zająć się tym na poważnie.

Dobrze jest robić to co naprawdę się kocha, moje początkowe hobby stało się nie tylko pracą, ale przede wszystkim życiową drogą. Teraz wykonuję zdjęcia dla popularnych czasopism i magazynów, w rożnych zakątkach świata. Robiłem zdjęcia aktorom, politykom i celebrytom z pierwszych stron gazet. Często wspominam trudne początki i utwierdzam się w myśli, jak ważne jest to co robimy i czy jest to naszą pasją.