Nowości technologiczne!

Wspólne bieganie z trenerem personalnym

Mówi się, że bieganie to najlepszy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Bieganie na pewno daje wiele korzyści, ale tylko wtedy, kiedy uprawia się ten sport właściwie i nie popełnia się błędów. Niestety zarówno początkujący biegacze jak i zaawansowani często biegają bez konkretnie wyznaczonego celu.

Ustalanie planu biegowego na podstawie testów

profesjonalne treningi biegowe w krakowieIch bieg jest chaotyczny, a to może doprowadzić nawet do szkód wyrządzonych organizmowi. Zdarza się, że biegacze tracą po jakimś czasie motywacji. Dzieje się tak dlatego, że nie zauważają żadnych postępów. Niektórych nudzi też bieganie w samotności i chcieliby biegać z kimś, do kogo mogą się w każdej chwili odezwać i kto po prostu będzie ich wspierał. Dlatego warto wybrać trenera personalnego, który na co dzień zajmuje się bieganiem. Takie profesjonalne treningi biegowe w krakowie cieszą się coraz większą popularnością. Mogą to być treningi odbywające się na arenach lekkoatletycznych albo treningi w terenie. Trener może na bieżąco poprawiać błędy popełniane przez swojego podopiecznego. Trener będzie obecny przy każdym najważniejszym treningu. To właśnie dzięki niemu plan biegowy jest cały czas kontrolowany. Bardzo ważne jest to, by ustalić z trenerem plan biegowy. U zaawansowanych biegaczy może on zakładać taki cel jak np. przebiegnięcie maratonu w czasie poniżej 3 godzin. U początkujących biegaczy celem może być przebiegnięcie bez przerwy 5 lub 10 km. Każdy plan biegowy dostosowywany jest indywidualnie do biegacza.

Opracowanie planu wcale nie jest łatwe, bo wiąże się z dotychczasowymi wynikami osiąganymi przez biegacza. Trzeba wykonać niezbędne testy i sprawdziany biegowe, by móc w ogóle ustalić taki plan. Bieganie z trenerem ma też na celu zapobieganie kontuzjom, jakie mogą pojawić się w czasie nieprawidłowego treningu.