Nowości technologiczne!

Nowe grzejniki w domu

Od jakiegoś czasu miałam problemy z dużymi rachunkami za gaz i tym, że nie mogłam dobrze ogrzać mojej sypialni. Musiałam jakoś to rozwiązać i postawiłam na ogrzewanie grzejnikiem akumulacyjnym dynamicznym w sypialni oraz kuchnii. Wiem, że są jeszcze grzejniki tego typu statyczne, ale bardziej pod względem właściwości spodobał i się grzejnik akumulacyjny dynamiczny.

Grzejnik elektryczny rozwiązał moje problemy

grzejniki elektryczne akumulacyjneKupno takiego grzejnika polecił mi znajomy, który sam stosuje je w domu. Stwierdziłam, że warto spróbować, bo naprawdę nie podobało mi się to, że mam w sypialni po prostu zimno. Grzejniki elektryczne akumulacyjne często nazywane są też piecami akumulacyjnymi, a więc można tych nazw używać naprzemiennie. Ja zdecydowanie wolę nazywać ten sprzęt grzejnikiem, ponieważ piece kojarzą mi się z bardzo dużymi obiektami, które nie wyglądają zbyt estetycznie. A elektryczne grzejniki akumulacyjne z powodzeniem mogą znajdować się w jakimś pomieszczeniu i nie zaburzać walorów estetycznych tego pokoju. Od kiedy zaczęłam używać tych grzejników to komfort cieplny w tych dwóch pomieszczeniach (czyli sypialni i kuchni) zdecydowanie się polepszył. To dlaczego piece akumulacyjne są tak dobre to fakt, że nie tylko dają w łatwy sposób ciepło, ale też to, że ładują się w nocy, kiedy koszt pobierania energii elektrycznej jest po prostu tańszy. Myślę, że jest to naprawdę interesująca technologia.

Korzystanie z ciepła wytwarzanego przez grzejniki elektryczne w sypialni i kuchni pozwoliło mi zaoszczędzić na rachunkach. Oczywiście koszty prądu w zestawieniu rocznym, ale za to zapłaciłam o wiele mniej za gaz, a więc kupno tych grzejników było naprawdę dobrą inwestycją. Obecnie zastanawiam się nad tym czy nie zacząć korzystać z takiego dodatkowego ogrzewania w salonie.