Nowości technologiczne!

Urocze body dziecięce na prezent

Zanim maluch przyjdzie na świat, rodzice muszą przygotować dla niego odpowiednią wyprawkę niemowlęcą. Jednym z jej elementów jest body dziecięce. Tzw. bodziak ma krój przedłużonej koszulki, zapinanej w kroku. Jego głównym zadaniem jest ochrona brzuszka oraz plecków dziecka przed przemarznięciem. 

Jak wybrać body dla niemowlaka?

body dziecięce na prezentWybierając ubiór dla niemowlaka, trzeba uwzględnić kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze musi on być wygodny, a tym samym w żaden sposób nie krępować ruchów dziecka. Ponadto konieczne jest, aby wykonany był z wysokiej jakości materiałów, najlepiej bawełny. Dobrze zdecydować się na oddychające tkaniny, które są przyjemne w dotyku. Oczywiście należy zwrócić również uwagę na jego odpowiedni rozmiar, dlatego też, chcąc zakupić body dziecięce na prezent, zalecane jest, aby dopytać się rodziców maluszka o jego konkretne wymiary. Warto pamiętać o tym, że w pierwszych dniach życia dziecka, najlepiej sprawdzi się body kopertowe lub z klapą, które w łatwy oraz szybki sposób się zakłada oraz ściąga. Natomiast u nieco starszych brzdąców popularne są body z zakładkami, a także z rozcięciem na ramieniu zapinanym na napy. Poza tym w przypadku lata, preferowane jest wybranie bodziaka na krótki rękaw, aby nie przegrzać szkraba, a w chłodniejsze dni jednak model zakrywający w pełni małe rączki. Na rynku znajduję się wiele ich rodzajów, fasonów czy wzorów. Z łatwością zakupimy body z motywem świątecznym, bajkowym czy też ze śmiesznymi napisami. 

Szukasz zarówno funkcjonalnego, jak i ładnego prezentu dla maluszka? Body dziecięce stanowią znakomite rozwiązanie, które na pewno przyda się w codziennym kompletowaniu ubioru dziecka. Należy wybierać przede wszystkim modele z bawełny, które są bezpieczne dla wrażliwej skóry brzdąca.