Nowości technologiczne!

Próg zwalniający na drodze

Mieszkam od trzech lat w bloku mieszkalnym. Obok bloku jest ruchliwa ulica. Już kilkakrotnie zgłaszaliśmy zarządcy dróg, że nasza ulica jest bardzo niebezpieczna. Mianowicie ruch na drodze jest bardzo duży, a przed blokiem biega mnóstwo dzieci. Ja sama mam dwójkę dzieci. 

Stawianie progów zwalniających na drodze

progi zwalniająceDzisiaj wstałam z łóżka i usłyszałam hałas na zewnątrz. Spojrzałam przez okno i zauważyłam, że robotnicy coś robią na drodze. Zeszłam na dół i dowiedziałam się, że robotnicy układają progi zwalniające. Bardzo się ucieszyłam. Podobno mają powstać tutaj aż trzy progi, co z pewnością zapewni bezpieczeństwo na drodze, a nasze dzieci będą się czuły bezpieczniej. Na pewno trzeba uważać, gdy przejeżdża się przez takie progi zwalniające. Ktoś w sytuacji, gdy najedzie za szybko na próg, to może uszkodzić sobie zawieszenie w samochodzie. Ja zwykle bardzo uważam, jak przejeżdżam przez nie, ponieważ mam niskie podwozie. Słyszałam, że są takiego typu progi w postaci dwóch kostek, ułożonych na jednym pasie jezdni. Natomiast u nas powstaną progi, które będą ułożone na całej szerokości jezdni. Ja uważam, że takie są o wiele lepsze. Na moment układania progów, jezdnia jest wyłączona z ruchu drogowego. Wszyscy na naszym osiedlu cieszą się, że powstaną u nas progi zwalniające. Na osiedlu, gdzie mieszkają moi rodzice, jest mnóstwo progów. Podobno nasze progi mają być skończone jeszcze dzisiaj wieczorem. Ciekawe, jak będą się prezentować. 

Popołudniu już zostały ułożone progi. Można już przejeżdżać jezdnią. Zauważyłam, że wszyscy zaczęli jeździć wolno. W ten sposób można zauważyć, że wszyscy podchodzą poważnie do progów zwalniających. W końcu mamy bardzo bezpieczną jezdnię. Dzieci co prawda ostrożnie chodzą przy jezdni, ale te progi są i tak bardzo potrzebne.