Nowości technologiczne!

Projektowanie ogrodów na terenie województwa mazowieckiego

Zaprojektowanie ogrodu nie opiera się jedynie na zaplanowaniu gdzie będą zasadzone rośliny, a gdzie staną meble ogrodowe. Dobry projekt to z pewnością coś więcej. Często jest wyzwaniem, a dobre usytuowanie poszczególnych elementów wymaga czasu i skupienia.

Na czym polega dobre projektowanie ogrodów?

projektowanie ogrodów mazowieckiePo pierwsze liczy się gleba czyli podłoże wokół domu. To do rodzaju gleby projektant musi dobrać odpowiednią roślinność, która dobrze poradzi sobie na tym terenie. Później rośliny umieszcza się odpowiednio co do stopnia nasłonecznienia. Jedne rośliny potrzebują słońca niemal przez cały dzień, inne gatunki powinny zostać zasadzone w miejscu zacienionym. To wszystko wpływa później na to, jak nasz ogród prezentuje się w całości. Źle dobrane rośliny szybko zaczną obumierać. Kolejną kwestią jest nawadnianie. Projektowanie ogrodów Mazowieckie, musi obejmować to, ile wody potrzebuje dana roślina, po to, aby dobrze się rozwijała. Później właściciele najczęściej decydują się na zraszacze terenu, które odpowiednio ustawione będą podlewać rośliny odpowiednią ilością wody. Dopiero potem na projekcie umieszczane są ścieżki, elementy infrastruktury jak meble, altana, szopa, plac zabaw dla dzieci czy basen. Cały projekt musi być tworzony z myślą o wygodzie osób korzystających z ogrodu.  Nie można dopuścić do tego, aby ścieżki prowadzące do poszczególnych części ogrodu były nieprzemyślane i kręte.

Każdy pragnie jak najszybciej dostać się do szopy czy altany, dzieci potrzebują miejsca aby swobodnie bawić się na placu zabaw, a basen nie powinien zostać umieszczony w miejscu gdzie drzewa i krzewy gubią liście i pyłki. Wszystko to wymaga od projektanta dobrej orientacji przestrzennej. Często w projekcie należy też uwzględnić indywidualne preferencje i życzenia klienta.