Nowości technologiczne!

Stosowanie nieprzemakalnych tkanin

Kiedy producenci ubrań stają przed wyzwaniem zaprojektowania idealnej odzieży wierzchniej dla swoich klientów, przede wszystkim powinni wziąć pod uwagę ich potrzeby. W przypadku odzieży wierzchniej potrzeby te, w dość prosty sposób, wynikają z oddziaływania konkretnych czynników atmosferycznych i konieczności ochrony przed nimi.

Nieprzemakalne poliestrowe kurtki

tkaniny poliestrowe nieprzemakalneJedną z najpopularniejszych części odzieży wierzchniej są oczywiście kurtki. Aby dany model kurtki cieszył się dużą popularnością, musi zapewniać nie tylko komfort termiczny, ale również ochronę przed najbardziej dokuczliwymi zjawiskami atmosferycznymi, jakimi są chłodny wiatr i wszelkiego typu opady atmosferyczne. Aby dany element odzieży stał się odporny na przemakanie, konieczne jest zastosowanie odpowiednich materiałów. W tym zakresie doskonale sprawdzą się na pewno tkaniny poliestrowe nieprzemakalne, które wykonane są z włókien nieprzepuszczających wilgoci, a jednocześnie odpowiednio oddychających. Dzięki temu noszenie kurtek, do których uszycia zostały wykorzystane tkaniny nieprzemakalne nie grozi nam nadmiernym poceniem się. Tkaniny tego typu są zazwyczaj lekkie, więc kurtka nie staje się cięższa przez to, że zyskuje dodatkową funkcjonalność. Tkaniny nieprzemakalne wykonywane są w różnych kolorystykach, z pełną dbałością o detale, dzięki czemu jest to materiał o wysokiej estetyce wykonania, który może stanowić część artystycznego projektu ubrania.

Nieprzemakalne tkaniny początkowo wykorzystywane były przede wszystkim w kurtkach sportowych, które miały mieć określony styl, ale przede wszystkim miały być funkcjonalne. Ze względu na unowocześnienie technologii, które umożliwiają wytwarzanie tkanin poliestrowych, dzisiaj możliwe jest także wykorzystywanie tych tkanin w kurtkach codziennego użytku.