Nowości technologiczne!

Wysokiej jakości podłoga

Jeżeli chcemy przez długie lata cieszyć się nienagannym wyglądem podłogi, to warto już na etapie jej wyboru decydować się na wytrzymałe i funkcjonalne rodzaje. Każdego dnia podlegają one systematycznym uszkodzeniom, zatem muszą być solidne.

Czym się charakteryzują podłogi olejowoskowane?

podłoga olejowoskowana producentZ pewnością na komfort użytkowania ma wpływ rodzaj podłogi ale także materiał z jakiego jest wykonana. Jeżeli decydujemy się na naturalne drewno, to trzeba mieć na uwadze konieczność jego właściwego impregnowania, a także odpowiedniej pielęgnacji. Z naturalnych desek najlepsza będzie dębowa i jesionowa podłoga olejowoskowana producent zapewnia jej trwałość nawet przez czterdzieści lat. Powszechnie na wszystkie podłogi, które są pokryte olejem mówi się, że są olejowane, jednak olejowoskowane nieco się od nich różnią. Jak sama nazwa wskazuje, są one pokryte olejem i woskiem. Olej zapewnia doskonałą pielęgnację i zabezpieczenie drewna w głębszych warstwach, natomiast wosk tworzy twardą powłokę na wierzchniej części deski, przez co staje się ona odporna na działanie wilgoci czy uszkodzeń. Choć oczywiście wosk nie jest tak twardy jak lakier, gdyż systematycznie się wyciera w trakcie użytkowania, to jednak przy przynajmniej raz do roku wykonanej impregnacji, będzie skutecznie zabezpieczał podłogę. Obecnie olejowoskowana podłoga jest najczęściej wybierana przez klientów, ponieważ zapewnia ona naturalny wygląd drewna oraz trwałość lakierowanej powierzchni. Idealnie się sprawdzi w rustykalnym wnętrzu.

Podłoga wysokiej jakości na pewno przetrwa przez wiele lat, a co najważniejsze nie trzeba będzie jest cyklinować po upływie kilkunastu lat użytkowania. Jeżeli będzie dobrze zabezpieczona, to na pewno rozlana herbata nie spowoduje na niej widocznych przebarwień.