Nowości technologiczne!

Zaburzenia seksualne bywają częstą przyczyną rozwodów

Życie seksualne jest bardzo ważną częścią życia dwojga ludzi, która ma determinujący wpływ na całą ich relację. Szczególnie ludzie młodzi przywiązują dużą wagę do pożycia seksualnego. Atrakcyjność fizyczna i seksualność w przeważającej części, decydują o tym, czy z kimś chcemy być czy też nie.

Osobom z zaburzeniami seksualnymi należy pomóc

zaburzenia seksualne w MałopolsceNa nasze zachowania seksualne mają wpływy różnorodne czynniki biologiczne, psychiczne i kulturowo – społeczne. Niezdrowy tryb życia, stres, palenie papierosów, czy uzależnienie od używek, powoduje problemy z potencją i płodnością. Osoby, które w dzieciństwie zostały wykorzystane seksualnie, niemalże w stu procentach, w dorosłym życiu będą miały problemy natury seksualnej. Zaburzenia seksualne w Małopolsce leczy się w ośrodku mieszczącym się przy Placu Mariackim i kierują się tam osoby, mające problem ze swoją seksualnością. U mężczyzna najczęściej występującym zaburzeniem, jest przedwczesny wytrysk, zaburzenia erekcji członka, czy niemożność osiągnięcia orgazmu. Kobiety zmagają z problemem niechęci do seksu, który jest najczęściej wynikiem traumatycznych przeżyć z przeszłości, bólem podczas stosunku po ciąży, czy zahamowaniem orgazmu zwanego anorgazmią. Depresja poporodowa bardzo często ma destrukcyjny wpływ na życie seksualne, dlatego należy się w takiej sytuacji udać do poradni seksuologicznej. Nieleczone zaburzenia będą się tylko pogłębiać i zawładną wszystkimi dziedzinami naszego życia. W Małopolsce znajduje się najlepsza poradnia dla małżonków.

Nieudane życie seksualne, lub zaburzenia w tej sferze, są niesamowicie niebezpieczne dla zdrowia psychicznego, ponieważ często prowadzą do utraty chęci życia, apatii, a nawet do myśli samobójczych. Nie należy bagatelizować tego problemu, tylko jak najszybciej udać się do seksuologa.